۱۰ کتابخانه جالب JAVASCRIPT و CSS برای آبان ۱۳۹۸

۱۰ کتابخانه جالب JAVASCRIPT و CSS برای آبان ۱۳۹۸

هدف ما این است که شما را با آخرین و جالب‌ترین گرایش‌های توسعه‌ی وب به روز نگاه داریم. به همین دلیل ما به صورت ماهانه مجموعه‌ای دستچین شده از تعدادی از بهترین منابعی که با آن‌ها برخورد کرده‌ایم و فکر می‌کنیم مورد توجه شما باشد، منتشر می‌کنیم.


Vue Interactive Paycard

Vue Interactive Paycard

یک فرم بسیار چشمگیر برای ثبت اطلاعات کارت اعتباری است که به ورودی کاربر واکنش نشان می دهد و کارت را در لحظه متحرک می کند. طراحی و انیمیشن ها کاملا خیره کننده است و همچنین با قالب بندی اعداد، اعتبار سنجی و تشخیص نوع کارت بسیار کاربر پسند است.


Sal

Sal

یک کتابخانه عالی و کوچک برای متحرک سازی در زمان Scroll صفحه است. تمرکز آن روی رسیدن به بهترین کارایی و راندمان ممکن است. این کتابخانه فقط با vanilla JS ساخته شده و هیچگونه وابستگی خارجی ندارد. این امر به لطف Intersection Observer web API ممکن شده است.


Tina CMS

Tina CMS

مجموعه ابزاری برای ویرایش سایت برای سایتهای مدرن مبتنی بر React است. پس از وصل کردن Tina به پروژه Gatsby یا Next.js، سایت شما به طور کامل قابل ویرایش می شود و امکان تغییر متن، تغییر ترتیب عناصر و موارد دیگر فراهم می شود.


Ackee

Ackee

ابزارهای تجزیه و تحلیل خود میزبان (Self-hosted) با یک API شبیه به Google Analytics و یک پنل مدیریت زیبا، که می تواند روی سرور شخصی شما اجرا شود و برای جمع آوری داده های کاربرهای ناشناس به پروژه های شما وصل شود.


Gridsome

Gridsome

یک تولید کننده سایت انعطاف پذیر استاتیک که از Vue.js قدرت گرفته است. این چارچوب امکان استفاده از CMS ، API یا فقط مجموعه ای از فایل های markdown را امکان پذیر کرده و آنها را به یک وب سایت سریع و مدرن و از قبل ارائه شده (pre-rendered) تبدیل می کند.


Ionic React

Ionic React

یک نسخه بومی React از چارچوب کاری محبوب Ionic است. این پروژه هنوز در مرحله توسعه است، اما نوید بخش ارائه یک چارچوب قدرتمند برای ساختن نرم افزارهای iOS، اندروید، دسکتاپ و برنامه های وب پیشرفته (Progressive Web Apps) بر مبنای یک کد پایه است.


Karma

Karma

Karma اجرای تست های کد JS را در یک محیط واقعی مرورگر و حتی چندین مرورگر به طور همزمان امکان پذیر می کند. این ابزار با Mocha ،Jasmine و سایر چارچوبهای آزمون محبوب کار می کند.


PWA Asset Generator

PWA Asset Generator

یک ابزار خط فرمان برای ساختن منابع PWA بر اساس Node.js و Puppeteer است. این ابزار آیکن ها و صفحه های splash ایجاد می کند و سپس آنها را به صورت خودکار به manifest.json و HTML پروژه شما اضافه می کند.


Insomnia

Insomnia

ابزاری قدرتمند برای اشکال زدایی در درخواست های HTTP و GraphQL است. این برنامه رایگان دارای یک رابط کاربری زیباست و هر آنچه برای آزمایش نقاط پایانی REST و سایر API ها نیاز دارید در اختیار شما می گذارد. برای Mac ، Windows و Linux موجود است.


Sortable

Sortable

یک کتابخانه جاوا اسکریپت برای ایجاد لیست هایی با قابلیت مرتب سازی با استفاده از کشیدن و رها کردن (drag-and-drop) است. به هیچ وابستگی خارجی نیاز ندارد، دارای یک تُن از ویژگی های مفید است و در تمام مرورگرهای مدرن و دستگاه های لمسی کار می کند.


منبع: ۱۰Interesting JavaScript and CSS Libraries for November 2019
ترجمه: سیدمحمدحسین طباطبایی بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *