۱۰ کتابخانه جالب JAVASCRIPT و CSS برای اسفند ۱۳۹۸

۱۰ کتابخانه جالب JAVASCRIPT و CSS برای اسفند ۱۳۹۸

هدف ما این است که شما را با آخرین و جالب‌ترین گرایش‌های توسعه‌ی وب به روز نگاه داریم. به همین دلیل ما به صورت ماهانه مجموعه‌ای دستچین شده از تعدادی از بهترین منابعی که با آن‌ها برخورد کرده‌ایم و فکر می‌کنیم مورد توجه شما باشد، منتشر می‌کنیم.


Electron React Boilerplate

Electron React Boilerplate

یک بسته ی آغازگر عالی برای توسعه برنامه های رومیزی مستقل از پلتفرم مبتنی بر Electron است. پروژه GitHub یک شالوده محکم را ارائه می دهد که به شما کمک می کند همه چیز را پیکربندی کنید و در کمترین زمان ممکن شروع به کار کنید. این بسته شامل Electron ، React ، Redux ، Webpack ، hot loading و موارد دیگر است.


Panolens

Panolens

کتابخانه JavaScript برای نمایش جذاب تصاویر پانوراما (panorama) و ایجاد تجربه های ۳۶۰ درجه زیبا در مرورگر است. این کتابخانه بر اساس Three.js ساخته شده است و حتی در هنگام نمایش عکس یا فیلم با کیفیت بالا، عملکرد سریع و روان را حفظ می کند.


Octomments

Octomments

یک راه حل واقعاً هوشمندانه برای اضافه کردن بخش نظرات به وب سایت شما که از GitHub به عنوان منبع بحث استفاده می کند. این پروژه شامل یک برنامه GitHub و یک کتابخانه JS است که با هم کار می کنند تا یک بخش نظرات با تمام امکانات را به نمایش بگذارد، و در داخل یک مخزن انتخاب شده از GitHub میزبانی می شود.


Rome

Rome

یک زنجیره ابزار جاوا اسکریپت تجربی از تیم فیسبوک، که شامل یک زیست بوم کامل برای کار با کدهای JS است. این مجموعه متشکل از compiler, linter, formatter, bundler و چارچوب های تست است. تمام ابزارها به طور خاص برای Rome ایجاد شده اند، به هیچگونه وابستگی خارجی متکی نیستند و برای اتصال یکپارچه با یکدیگر ساخته شده اند.


massCode

massCode

MassCode یک مدیر قطعه کد (code snippets) منبع باز برای توسعه دهندگان است. این برنامه کوچک عالی، رابط کاربری تمیز برای مدیریت تمام قطعات و برنامه های کد شما فراهم می کند. برای کار با سیستم عامل های Mac ،Windows و Linux آماده شده است.


Bootlint

Bootlint

ابزار جدید linter توسعه داده شده توسط تیم Bootstrap که به شما کمک می کند بررسی کنید که آیا صفحات شما از اجزای Bootstrap با ساختار درست HTML استفاده می کنند یا خیر. همچنین اطمینان حاصل می کند که برچسب های مناسب درج شده است، یک اعلامیه HTML5 وجود دارد، و نشانه گذاری کلی صفحه معتبر است.


DarkModeJS

DarkModeJS

کتابخانه JS بسیار سبک که به شما برای ایجاد تم های تاریک و روشن در برنامه هایتان کمک می کند. این کتابخانه زمان محلی کاربر را تشخیص می دهد و ظاهر UI شما را مطابق با آن تغییر می دهد. تم های روشن و تاریک ارائه نمی شود.


Hex Engine

Hex Engine

یک موتور مدرن دوبعدی (۲D) برای ساخت بازی های تحت مرورگر است. این جعبه ابزار توسعه ی بازی قدرتمند، از موتور رندر مبتنی بر Canvas، فیزیک و تقویت کننده صدا، پشتیبانی از گیم پد، ابزار توسعه یکپارچه و موارد دیگر بهره می برد.


Chardin.js

Chardin.js

یک ابزار کوچک JS که افزودن دستورالعمل های روی جلد را برای برنامه های شما بسیار آسان می کند. این راهنماها می توانند در توضیح دادن واسط کاربری (UI)، پیشنمایش ویژگی های مختلف برنامه، یا برای آنکه به سادگی به کاربر نشان دهند که در گام بعدی چه باید بکند، بسیار مفید باشند.


Sharect

Sharect

Sharect یک کتابخانه JS کوچک و بدون وابستگی برای به اشتراک گذاری متن انتخاب شده در رسانه های اجتماعی است. با افزودن آن به بخش راه اندازی خود، می توانید کاربران خود را قادر سازید تا سریعاً گزیده های متن را در توییتر و فیس بوک ارسال کنند، مشابه ویژگی اشتراک گذاری که در Medium وجود دارد.


منبع: ۱۰Interesting JavaScript and CSS Libraries for March 2020
ترجمه: سیدمحمدحسین طباطبایی بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *