۱۰ کتابخانه جالب JAVASCRIPT و CSS برای بهمن ۱۳۹۸

۱۰ کتابخانه جالب JAVASCRIPT و CSS برای بهمن ۱۳۹۸

هدف ما این است که شما را با آخرین و جالب‌ترین گرایش‌های توسعه‌ی وب به روز نگاه داریم. به همین دلیل ما به صورت ماهانه مجموعه‌ای دستچین شده از تعدادی از بهترین منابعی که با آن‌ها برخورد کرده‌ایم و فکر می‌کنیم مورد توجه شما باشد، منتشر می‌کنیم.


A-Frame

A-Frame

A-frame یکی از محبوبترین چارچوب های کاری موجود است که ویژگی های VR (واقعیت مجازی) را مجتمع کرده است. این چارچوب مبتنی بر فناوری های وب مانند HTML و JS است، بنابراین ورود به آن بسیار آسان است، در عین حال پشتیبانی از اکثر بسترهای (platforms) اصلی VR مانند Vive و Rift را نیز ارائه می دهد. اخیراً نسخه رسمی v1.0.0 خود را منتشر کرده و از همیشه بهتر است.


React Nice Dates

React Nice Dates

یک انتخابگر تاریخ (datepicker) برای React با یک طراحی زیبا که برای عملکردهای لمسی بسیار مناسب است. این کتابخانه کاملاً ماژولار است و از مؤلفه ها و ابزارهای جداگانه ای تشکیل شده است که می توانند برای ایجاد انتخاب مناسب برای نیازهای شما، با یکدیگر ترکیب شوند.


Snowpack

Snowpack

ابزار جدید انقلابی برای دسته بندی وابستگی ها در JavaScript است. برخلاف Webpack و سایر سازنده های بسته های نرم افزاری، که پس از هر تغییر فایل دارایی های شما را دوباره کامپایل می کنند، Snowpack فقط یک تنظیم و راه اندازی اولیه را انجام می دهد. پس از آنکه همه چیز کامپایل شد، هرگونه تغییر جدید در کد شما فوراً و بدون مرحله ساخت در دسترس خواهد بود.


Craft.js

Craft.js

چارچوب React عالی که به شما کمک می کند تا ویرایشگرهای صفحه کاربرپسند داشته باشید. این امکان را می دهد که محتوای یک صفحه وب را با استفاده از کشیدن و رها کردن ، کنترل های متن دقیق، جاسازی رسانه ها و موارد دیگر تغییر دهید. برای ساختن سیستم های مدیریت محتوا و برنامه های WYSIWYG ایده آل است.


Yarn 2

Yarn 2

Yarn جایگزینی عالی برای NPM است که با ارائه تعدادی ویژگی عالی مانند ذخیره ماژول برای استفاده از آن به صورت آفلاین و “flat mode”، در راستای کاهش بسته های تکراری به خوبی عمل می کند. این پروژه به روزرسانی جدیدی را منتشر کرده است، بنابراین حتماً آن را بررسی کنید.


Playwright

Playwright

Playwright یک کتابخانه node بسیار جذاب توسط تیم مایکروسافت برای ساخت خودکار تست های UI است که یک بار بنویسید و در همه جا (write-once-run-everywhere) استفاده نمایید. این کتابخانه اکثر مرورگرهایی را که مبتنی بر Chromium ، WebKit و Firefox هستند، و همچنین همه سیستم عاملهای اصلی را پوشش می دهد. API واقعاً تمیز و شفافی دارد و کار با آن ساده است، به گونه ای که می توانید صفحات را سریع باز کنید، آنها را دستکاری کنید و یک screenshot بگیرید.


VoxelSpace

VoxelSpace

یک مخزن جالب GitHub برای اینکه یک ناحیه زمین بی کران را از پایه ایجاد نمایید. کد منبع نظرات زیادی دارد و به راحتی می توان آن را دنبال کرد، به علاوه الگوریتم render به خوبی در Readme توضیح داده شده است. می توانید نسخه ی نمایشی را اینجا ببینید.


Web Extension Starter

Web Extension Starter

این یک بسته راه انداز بسیار سودمند برای ساختن extension برای چند مرورگر وب است. ساخت افزونه های وب برای Chrome ، Firefox و Opera از همان پایه کد بسیار آسان است. این کیت API های خاص مرورگر، مانیفست ها و ساخت فایل ها را پوشش می دهد تا مطمئن شوید افزونه شما در همه جا کار می کند.


Mirage

Mirage

یک کتابخانه API قدرتمند برای نوشتن تست ها، بدون آنکه یک backend واقعی داشته باشید. Mirage می تواند پیکربندی شود تا سناریوهای پیچیده پویا را بازآفرینی کند، که معمولاً فقط در هنگام استفاده از سرور تولید واقعی امکان پذیر است. سپس می توان این تنظیمات را با سایر قسمتهای codebase خود به اشتراک گذاشت تا آزمایشات روی تمام دستگاههای هم تیمی انجام شود.


Panzoom

Panzoom

همانطور که از نام این محصول پیداست، Panzoom چارچوبی برای مدیریت اقدامات بزرگنمایی در برنامه های شما است. این چارچوب روی موبایل بسیار عالی عمل می کند، از هر دو عنصر DOM و SVG پشتیبانی می کند و گزینه های شخصی سازی زیادی را ارائه می دهد.


منبع: 10Interesting JavaScript and CSS Libraries for February 2020
ترجمه: سیدمحمدحسین طباطبایی بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *