۱۰ کتابخانه جالب JAVASCRIPT و CSS برای دی ۱۳۹۸

۱۰ کتابخانه جالب JAVASCRIPT و CSS برای دی ۱۳۹۸

هدف ما این است که شما را با آخرین و جالب‌ترین گرایش‌های توسعه‌ی وب به روز نگاه داریم. به همین دلیل ما به صورت ماهانه مجموعه‌ای دستچین شده از تعدادی از بهترین منابعی که با آن‌ها برخورد کرده‌ایم و فکر می‌کنیم مورد توجه شما باشد، منتشر می‌کنیم.


Geolib

Geolib

این کتابخانه جغرافیایی قدرتمند روشهای جالب زیادی را برای محاسبه فاصله، تبدیل معیارها، گرفتن مختصات، کار با چند ضلعی ها و موارد دیگر ارائه می دهد. این هیچ وابستگی خارجی ندارد و راه اندازی آن بسیار آسان است.


Flowy

Flowy

کتابخانه ای جالب که به شما این امکان را می دهد تا نمودارهای فلوچارت با جلوه ای عالی را در برنامه های خود استفاده کنید. Flowy تنها نمایش ساده نمودارهای فلوچارت نیست – این کتابخانه در واقع یک ویرایشگر کامل کشیدن و رها کردن (drag & drop) با رابط کاربری عالی، تعداد زیادی گزینه شخصی سازی، شنوندگان (listeners) رویدادهای حرکتی و سایر ویژگی های شگفت انگیز است.


Magic

Magic

مجموعه ای زیبا شامل بیش از ۵۰ انیمیشن CSS که بسیار نرم، قابل تنظیم و با کاربری بسیار آسان هستند. فقط کافی است کلاسهای مناسب را با برخی کدهای جاوا اسکریپت به عناصر صفحه خود اضافه کنید و کار تمام است!


CSS Layout

CSS Layout

برگه تقلب (cheatsheet) عالی که می تواند به شما کمک کند به سرعت UI دلخواه و طرح بندی صفحه را تنظیم کنید. همچنین بسیاری از عناصر از پیش طراحی شده مانند ورودی های فرم، ابزارک ها و سایر مؤلفه ها وجود دارد که می توانید به سرعت در پروژه های خود کپی و استفاده کنید.


Linkinator

Linkinator

این ابزار کوچک جاوا اسکریپت برای یافتن لینکهای خراب در وب سایت شما است. کدهای HTML تولید شده را بررسی می کند و به دنبال آدرس های مقصد لینک ها، تصاویر و سایر منابع مرتبط می باشد. سپس بررسی می شود که آیا آنها به درستی کار می کنند و منجر به هیچ خطای ۴۰۴، تغییر مسیرهای ناتمام یا خطاهای سرور نمی شوند.


Fabric

Fabric

قالب کاری قدرتمند JavaScript که با عنصر بوم (canvas) در HTML5 کار می کند. ترسیم و دستکاری اشکال، متن و انیمیشن ها را در عنصر بوم بسیار آسان می کند. همچنین یک تحلیلگر نحوی (parser) عالی برای تبدیل بوم به SVG و بالعکس ارائه می دهد!


DropCSS

DropCSS

پاک کننده کامل CSS که HTML و CSS شما را می گیرد و فقط استایل هایی را که در واقع استفاده می شوند بازمی گرداند. همه بلوکهای طرح استفاده نشده، انتخاب کننده های تکراری، keyframes@ و موارد دیگر را حذف می کند. بسیار بهینه شده و فوق العاده سریع است.


ResponsiveViewer

ResponsiveViewer

افزونه Chrome و Firefox برای اینکه بتوانید پروژه خود را به طور همزمان در اندازه های مختلف صفحه مشاهده کنید. به این ترتیب بررسی چگونگی تطبیق طراحی شما با نقاط شکست نماهای (viewport breakpoints) مختلف را بسیار آسان می کند و به سرعت هرگونه مشکل در واکنشگرایی را نشان می دهد.


Jimp

Jimp

یک کتابخانه پردازش تصویر برای Node که به طور کامل با JavaScript ساخته شده است. از آنجایی که هیچگونه وابستگی خارجی ندارد بنابراین باید در هر ترمینال Node کار کند. این کتابخانه انواع تنظیمات رنگی، دستکاری اندازه، اثرات تاری و سایر فیلترها و همچنین پشتیبانی از پلاگین های سفارشی را ارائه می دهد.


Screenshot to Code

Screenshot to Code

ابزاری عالی که مدل های طراحی (design mockups) را به وب سایت های واقعی ثابت تبدیل می کند. این ابزار مبتنی بر یک شبکه عصبی است که تصاویر طراحی را تجزیه و تحلیل می کند، آنها را به اجزای HTML تجزیه می کند و یک طرح مبتنی بر بوت استرپ (Bootstrap) را ارائه می دهد.


منبع: ۱۰Interesting JavaScript and CSS Libraries for January 2020
ترجمه: سیدمحمدحسین طباطبایی بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *