۱۰ کتابخانه جالب JAVASCRIPT و CSS برای مهر ۱۳۹۸

۱۰ کتابخانه جالب JAVASCRIPT و CSS برای مهر ۱۳۹۸

هدف ما این است که شما را با آخرین و جالب‌ترین گرایش‌های توسعه‌ی وب به روز نگاه داریم. به همین دلیل ما به صورت ماهانه مجموعه‌ای دستچین شده از تعدادی از بهترین منابعی که با آن‌ها برخورد کرده‌ایم و فکر می‌کنیم مورد توجه شما باشد، منتشر می‌کنیم.


cutestrap

Cutestrap Two

Cutestrap یک چارچوب کاری واسط کاربری (UI) عالی با طراحی زیبا، گزینه های فراوان برای شخصی سازی و API با کاربری آسان است. دارای یک ساختار توری (grid) مدرن برای چیدمان های قالب، اجزای ورود اطلاعات و دکمه ها برای فرم ، تایپوگرافی و مجموعه ای خوب از ابزارهای مفید و کار راه انداز است.


jimp

Jimp

یک کتابخانه پردازش تصویر برای Node که به طور کامل با JavaScript ساخته شده است. از آنجایی که هیچگونه وابستگی خارجی ندارد بنابراین باید در هر ترمینال Node کار کند. این کتابخانه انواع تنظیمات رنگی، دستکاری اندازه، اثرات تاری و سایر فیلترها و همچنین پشتیبانی از پلاگین های سفارشی را ارائه می دهد.


Prettier

Prettier

Prettier یک قالب دهنده کد سخت گیر است که به صورت اجباری سبک همه کدهای شما را ثابت می کند. این اطمینان را می دهد که فارغ از آنکه چه کسی در نوشتن کد مشارکت دارد، قالب بندی و سبک یکسان خواهد ماند. می توان آنرا به گونه ای پیکربندی کرد که در زمان ذخیره اطلاعات توسط ویرایشگر، در فعالیت های قبل از commit و یا در محیطهای CI اجرا شود.


vant

Vant

مجموعه ای که بیش از ۶۰ مؤلفه قابل استفاده مجدد برای Vue.js از جمله ورودی فرم، انواع مختلف منوهای مخصوص دستگاه های تلفن همراه، و همچنین ابزارهای دیگر مانند ورودی اعداد، نوارهای جستجو، آپلودکننده فایل و موارد دیگر را شامل می شود. همچنین از تم های سفارشی پشتیبانی می کند و مستندات واضح و شفافی دارد که به آسانی قابل پیگیری هستند.


headroom

Headroom

یک ابزارک جاوااسکریپت سبک و بدون هیچگونه وابستگی که نوار بالای صفحه را بر اساس موقعیت پیمایش فعلی نشان داده و یا مخفی می کند. این کتابخانه یک راه حل ساده برای ایجاد هدرهای ثابت واکنشگرا است که هنگام نیاز ظاهر می شوند و هنگام ورود به محتوای اصلی پنهان می شوند.


gopablo

GoPablo

تولیدکننده سایت های ایستا (Static) که روال توسعه مدرنی ارائه می دهد. این چارچوب کاری مبتنی بر Node است و شامل یک وب سرور یکپارچه، پیش پردازنده های CSS ، بارگیری مجدد خودکار بر روی تغییرات کد و سازگاری کامل با ES6 است.


loaders.css

Loaders.css

این کتابخانه مجموعه ای عالی از اسپینرهای متحرک بارگذاری با بیش از ۲۵ طرح مختلف است. تمام انیمیشن ها فقط با CSS ساخته شده اند که استفاده و سفارشی سازی آنها را بسیار آسان می کند. همچنین اطمینان حاصل می کند که انیمیشن ها در همه مرورگرهای مدرن از جمله IE9+ کار می کنند.


ogl

Ogl

یک قالب کاری کوچک شده از WebGL است که یک API مشابه با Three.js ارائه می دهد. از لحاظ انتزاع طراحی و ویژگی ها محدودتر است و باعث می شود تا برای افرادی که اولین قدم های خود را در مدل سازی سه بعدی بر می دارند، و همچنین توسعه دهندگان باتجربه ای که می خواهند shader های مخصوص به خود را اضافه کنند و حواشی کمتری داشته باشند، مناسب باشد.


Devices By Facebook

Devices By Facebook

مجموعه ی بزرگ تصاویر و پرونده های Sketch برای طیف گسترده ای از دستگاه های محبوب – از لپ تاپ گرفته تا تلفن های همراه و ساعت های هوشمند است. این مجموعه می تواند یک منبع عالی برای طرح ها و مدل های شما باشد.


tiler

Tiler

این کتابخانه ی سرگرم کننده با استفاده از کاشی های ریز، تصاویری موزاییکی را تولید می کند. کاشی ها می توانند به انواع شکل و اندازه از جمله دایره، خطوط، امواج، بخیه های متقابل، لگوها، بلوک ها، گیره های کاغذی و حروف باشند.


منبع: ۱۰Interesting JavaScript and CSS Libraries for October 2019
ترجمه: سیدمحمدحسین طباطبایی بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *